Vēzis ir galvenais nāves cēlonis visā pasaulē, un tas var ietekmēt cilvēkus no jebkuras dzīves jomas. Tas ir medicīnisks stāvoklis, kad ir patoloģiska šūnu augšana.
Ir vairāki vēža veidi, kuriem ir atšķirīga ārstēšana, sākot no ķīmijterapijas līdz operācijai.
Iespēja, ka tas tiks izārstēts, ir lielāka, ja diagnoze tiek veikta agrīnā stadijā. Jūs varat novērst vēzi, ja izvēlaties pieņemt veselīgu dzīvesveidu.
Tāpat nevar noliegt faktu, ka jebkuras slimības profilakse ir daudz labāka nekā tās izārstēšana.
Jums ir jāstrādā, lai saglabātu veselīgu ķermeņa svaru, atturētos no tabakas smēķēšanas un alkohola lietošanas.
Tas viss kopā ar regulārām fiziskām aktivitātēm un veselīgu uzturu var ievērojami palīdzēt novērst vēzi.
Zaļā tēja un tās vēža izārstēšanas spējas
Zaļā tēja ir ļoti veselīgs dzēriens. No daudzajiem ieguvumiem veselībai tiek uzskatīts, ka tas samazina arī vēža risku.
Pēc pētnieku domām, zaļā tēja varētu būt ierocis vēža apkarošanas ārstēšanā. Tas galvenokārt ir tāpēc, ka zaļā tēja satur katechīnus, ko sauc par epigalo katechīna gallātu (vai EGCG).
EGCG tiek uzskatīts par aktīvās zaļās tējas bioloģisko aģentu, kas ir spēcīgas iedarbības savienojums, kas neļauj vēža šūnām izraisīt jaunu asinsvadu veidošanos.
• EGCG var aizsargāt pret iespējamām kancerogēnām vielām, piemēram, UV starojumu, smēķēšanu. EGCG var arī darboties.
• EGCG zaļajā tējā var aizsargāt tās lietotāju, kavējot baktēriju, piemēram, Helicobacter pylori, augšanu kuņģī, kas, kā zināms, ir kancerogēnas.
• EGCC zaļajā tēja var nomākt audzēja augšanu.
• EGCG var novērst DNS un šūnu proteīnu oksidatīvos bojājumus.
• EGCG nonāk uz katras šūnas virsmas un bloķē "slēdžus" (šūnas receptorus), kuru funkcija ir padot signālu, kas atļauj svešām, tostarp vēža, šūnām iekļūt apkārtējos audos.
Ir zināms, ka EGCG traucē šūnu replikāciju un nogalina audzēja šūnas. Tiek uzskatīts, ka tas arī kavē asinsvadu veidošanos ap audzējiem.
Arī saskaņā ar jaunu pētījumu EGCG traucē vēža šūnu metabolismu (vielmaiņas un enerģijas pārveidi) aizkuņģa dziedzera vēzī un palēnina tā progresēšanu.
Ir konstatēts, ka vēl viens savienojums, ko sauc par epigallokatehīnu (EKG), kavē vēža šūnu vairošanos.
Cik daudz zaļās tējas man vajadzētu dzert, lai cīnītos ar vēzi?
Pētījumi atklāj, ka zaļās tējas lietošana ir labs ieradums, jo tā nodrošina jūsu ķermeni ar polifenoliem (polifenoliem ir daudzveidīgas veselības priekšrocības. Tos saista ar iekaisuma mazināšanu, sirds un asinsvadu veselību, uzlabotu imūnsistēmu, kaulu veselību un labāku gremošanu. Turklāt tie var palīdzēt arī aizsargāt ķermeņa šūnas no oksidatīvā bojājuma un veicināt līdzsvarotu mikrobiomu zarnās). Tāpat tiek teikts, ka tam ir nulle kaloriju.
Pamatojoties uz pētījumiem, zaļās tējas dzeršana var palīdzēt samazināt dažādu vēža veidu risku. Ieteicamās devas:
• mutes dobuma vēzis – 3 līdz 4 krūzes dienā;
• prostatas vēzis – 5 krūzes dienā;
• kuņģa vēzis – 5 krūzes dienā;
• krūts vēzis – 3 krūzes dienā;
• aizkuņģa dziedzera vēzis – 5 krūzes dienā.
Kopš 2006. gada ir veikti 50+ epidemioloģiskie pētījumi, lai noskaidrotu saikni starp tējas patēriņu un vēzi.
Tiek uzskatīts, ka zaļā tēja izvada toksīnus no organisma un palīdz ārstēt vēzi.
Vai zaļā tēja var ietekmēt audzējus?
Saskaņā ar laboratorijas testiem, ko veica pētnieki Strathclyde un Glāzgovas universitātēs, EGCG dažu mēnešu laikā spēja samazināt 2/3 daļu no audzējiem.
Testi tika veikti divu ādas vēža diviem paveidiem Tika konstatēts, ka 40% no abiem audzēju veidiem pazuda, bet 30% no viena un 20% no otra saruka.
Vai zaļā tēja ir efektīva vēža profilaksei?
Zaļā tēja noteikti var sniegt neskaitāmus labumus veselībai un var būt daļa no veselīga dzīvesveida.
Zaļās tējās novārījumā ir ļoti daudz vēzi apkarojošie flavonoīdi. Šie savienojumi atbrīvojas no šūnām, kas izraisa ādas, krūts, plaušu, resnās zarnas, barības vada un urīnpūšļa vēzi.
Ēdot veselīgi un regulāri nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm, jūs varat novērst lielāko daļu dzīvībai bīstamo slimību.
Jāatzīmē, lai gūtu maksimālu labumu, veselīgs un aktīvs dzīvesveids jāsāk agrīnā vecumā.
Kādus vēžus novērš zaļā tēja?
Daži pētījumi liecina, ka zaļās tējas dzeršana var novērst dažādus vēža veidus. Tie ietver:
• krūts vēzi;
• prostatas vēzi;
• resnās zarnas vēzi;
• kuņģa vēzis;
• plaušu vēzis;
• aknu vēzis;
• leikēmija
• ādas vēzi.
Dažas sievietes zaļo tēju izmanto, lai cīnītos pret cilvēka papilomas vīrusu (HPV). Tas izraisa dzimumorgānu kondilomas, patoloģisku šūnu augšanu dzemdes kaklā (dzemdes kakla displāziju) un dzemdes kakla vēzi.
Tā vietā, lai dzertu zaļo tēju, daži cilvēki zaļās tējas maisiņus uzklāj tieši uz ādas. Tiek uzskatīts, ka tas palīdz nomierināt saules apdegumus un novērš ādas vēzi saules iedarbības dēļ.
Būdams bagātīgs antioksidantu avots zaļā tēja novērš oksidatīvos bojājumus, ko šūnām izraisa brīvie radikāļi. Oksidatīvie bojājumi ir galvenais vēža riska faktors.
Augļos, dārzeņos un citos augu izcelsmes pārtikas produktos ir milzīgs daudzums antioksidantu. Un, patērējot antioksidantiem bagātus pārtikas produktus, tiek uzskatīts, ka tie palīdz izvairīties no vēža saslimšanas.
Avots:
greentealobby.com
Comments