Ārsts, fitoterapeits Artūrs Tereško ir izveidojis mājaslapu www.fitoterapija.lv, kur var atrast dažādas vērtīgas tējas, mūsu organisma stiprināšanai un atjaunošanai, kā arī jaunizveidotos preperātus no bērzu mizām onkoloģijas ārstēšanā un daudzi vērtīgi raksti, kas noderēs vēža pacientiem.
Krūts dziedzeru audzēju fitoterapija - Sieviešu žurnālos pieredzējuši un zinoši ārsti raksta, kā pašai sievietei pareizi izmeklēt krūtis, tas ir jādara reizi mēnesī un reizi gadā jāpārbauda veselība pie speciālista. Ja nu tomēr slimība uzbrūk, ārsti nozīmē individuālu terapiju, kas lielākā vai mazākā apjomā ir ķirurģiska operācija. Līdztekus ir ieteicams lietot arī ārstniecības augu preparātus, lai stiprinātu imūno sistēmu, kavētu audzēju šūnu dalīšanos un metastazēšanos. Ir augi, kas veic šos uzdevumus:
Čīkstuļu laimiņš
Lielais dadzis
Baltdadzis
Kliņģerīte
Dzeltenais amoliņš
Pilnu rakstu lasiet šeit - www.fitorepaija.lv
Mastopātija, būtībā, ir krūšu dziedzeru labdabīga audzēju forma. To izsauc hormonu līmeņa novirzes – kad ir palielināts estrogēna un prolaktīna līmenis, novirzes imūnsistēmas darbībā un hronisks stress, arī aknu un žultspūšļa darbības traucējumi nav bez vainas. Mastopātija var būt difūza vai mezglaina.
Statistika liecina, ka 40% sieviešu atrod mastopātiju, bieži tā kombinējas ar citām sieviešu slimībām. Tas, ka mastopātija izpaužas ar krūšu dziedzeru graudainību vai sāpīgumu pirms mēnešreizēm, būtu vēl sīkums, bēdīgāk ir tas, ka mastopātija dažreiz pārveidojas par krūts audzēju, tāpēc no tās ir jātiek vaļā, kamēr vēl nav par vēlu. Mastopātija nozīmē arī to, ka ir pastiprināta reproduktīvās sistēmas audzēju veidošanās iespēja.
Sievietēm krūtis patstāvīgi, reizi mēnesī, pēc mēnešreizēm, ir jāapskata un jāaptausta un, ja atrod ko aizdomīgu, uzreiz jāgriežas pie ārsta.
Imūnsistēmu sakārtot un mastopātijas mezglus kliedēt palīdz:
Dzeltenās kaķpēdiņas ziedu tēja
Ancīša lakstu, bērza lapu, plūškoka ziedu tēja.
Prātīgi jāpielieto zilās kurpītes vai plankumainā suņstobra preparāti.
Palasa dievkrēsliņa preparāti.
Pilnu rakstu lasiet šeit - www.fitorepaija.lv
Čagu pielieto kuņģa čūlas, gastrīta, ļaundabīgu audzēju, īpaši kuņģa un plaušu audzēju gadījumā.
Čagas preparāti samazina sāpes, uzlabo pašsajūtu, taču tie tikai samazina audzēju augšanas ātrumu, bet neiznīcina to, tāpēc nevar paļauties tikai uz čagas spēku, vajag apmeklēt ārstu un pielietot arī citas ārstēšanas metodes. Sēne nav toksiska, pārdozēšana neko neizraisa, pielietošanai nekādu nosacījumu nav.
Pilnu rakstu lasiet šeit - www.fitorepaija.lv
Pēdējās desmitgadēs zinātnieki intensīvi pēta augus un sēnes, lai noskaidrotu to īpašības, ko varētu izmantot preventīvi audzēju gadījumu samazināšanai un ārstēšanai. Ir pierādītas sēņu – šitaki, čagas, tauriņpiepes, kardicepa, brūnās bērza piepes, reiši, maitake pretaudzēju īpašības, tāpat ir pozitīvi pētījumi par augu – adaptogēnu: žeņ-šeņ, rožainās rodiolas, leizejas, eleoterokoka audzēju izplatību kavējošu darbību.
Tomēr pēdējās desmitgades visvairāk pētītā substance ar pretaudzēju aktivitāti ir bērza tāss sausais ekstrakts – betulīns un tā atvasinājums betulīnskābe. Pēdējie divi secinājumi – par betulīna drošību, dod iespēju to lietot kā uztura bagātinātāju kapsulu vai eļļas emulsijas veidā, kamēr nav izdarīti sarežģītie klīniskie pētījumi, un tas nav nonācis ārstu rīcībā kā medikaments. Devai, atkarībā no svara un audzēja veida, vajadzētu būt no 1 līdz 2 gramiem diennaktī.
Visu rakstu lasiet šeit - www.fitoterapija.lv
Pa fitoterapiju onkoloģijā variet lasīt A. Tereško grāmatā „Augu terapija" 2. Fitoterapija onkoloģijā. Grāmata šobrīd izpārdota.
Kommentare